UA      EN      RU
 

КонтактиТЕЛЕФОНИ :

+38-097-504-65-43


E-Mail :

easyrad@meta.uaHTTP :

www.easyrad.com.ua
 

EasyRad GPRПортативний багатоцільовий скануючий георадар -
георадиолокатор підповерхневого зондування та профілювання,
для завдань інженерної геології, гідрогеології, археології, екології,
саперних та пошуково-рятувальних робіт

Ексклюзивні функціональні характеристики:

 • простота і легкість у використанні приладу при зондуванні та профілізації об`єктів;
 • відображення інформації, доступне для розуміння користувачеві, який пройшов саму мінімальну самостійну теоретичну підготовку;
 • «живе відео» - індикація результатів зондування і профілювання в реальному часі на екрані монітора;
 • можливість подальшої обробки збережених результатів зондування і профілювання в різних графічних пакетах і форматах 2D, 3D, video.
 • можливість оперативно рознести антени передавача і приймача на значне відстань для детального обстеження глибинних і «затінених» об`єктів;
 • можливість підповерхневого профілювання об`єктів з борту автомобілів, літальних апаратів (версія-Pro), на льоду та воді;
 • можливість аналізу електричних характеристик, вологості і швидкості поширення радіохвиль у шарах ґрунту з похибкою до 10%, що істотно підвищує точність визначення глибини залягання кордонів неоднорідностей грунту;
 • визначення фізичних характеристик неоднорідностей підповерхневого структури ґрунту і розподілу вологості по глибині з похибкою до 15%;
 • можливість виділення сигналів, відбитих від слабоконтрастних шарів (рівень грунтових вод, шар з рідкими нафтопродуктами та ін) на глибинах до 15 (30-50, версія-Pro) метрів;
 • використання комплексної радіофізичної і гідрогеологічної інформації у вигляді моделей фізичних процесів при інтерпретації результатів зондування та профілювання.

  Вирішуються інженерно-геологічні завдання.

 • Неразрушающая діагностика стану ґрунту під поверхнею міських територій, проммайданчиків і окремих унікальних споруд (оцінка вологості шарів, виявлення і картографування зон поширення верховодок, оцінка підтоплення, виявлення пустот і разуплотнений ґрунту).
 • Оцінка стану підповерхневого структури ґрунту гребель, дамб, берегових укріплень, набережних (оцінка ступеня зволоження шарів ґрунту, ступеня розущільнення).
 • Контроль стану дорожніх покриттів, грунту і насипів під залізничним полотном;
 • Оцінка і діагностика підповерхневого структури і стану грунту зсувів, картографування їхні зони поширення і оцінка стійкості.
 • Картографування зон поширення рідких нафтопродуктів (лінз) в результаті несанкціонованих витоків і аварій під поверхнею промислових і техногенних районів.
 • Картографування підземних комунікаційних споруд (прокладання кабелів, трубопроводів, тунелів);
 • Визначення стану фундаментів і будівельних конструкцій діючих споруд;
 • Виявлення неоднорідностей підповерхневого структури грунту, пов`язані з археологічними артефактами;
 • Обстеження місцевості під час саперних та пошуково-рятувальних робіт.

  Принципи роботи георадара.

  Прилад відноситься до класу моноимпульсных стробоскопічних георадиолокаторов підповерхневого зондування (ГРЛПЗ, GPR) категорії ультраширокополосных пристроїв (UWB) і є одним з інструментів для зондування структури ґрунту на глибину кількох десятків метрів з метою виявлення і визначення просторових меж залягання різного роду підповерхневих неоднорідностей (предметів, що мають відмінні від навколишнього середовища електричні характеристики: діелектричну проникність і провідність, наприклад, зони підвищеної вологості, розущільнення ґрунту - порожнечі, вкраплення менше/більше щільного речовини та ін).
  Принцип дії ГРЛПЗ заснований на зондуванні фізичного середовища електромагнітними імпульсами амплітудою 1 (1-3, версія-Pro) КВольт тривалістю близько 2-8 наносекунд і реєстрації амплітуди і тимчасової затримки відбитих сигналів від границь розділу середовищ з різною діелектричною проникністю. ГРЛПЗ здатний зондувати грунт на глибину до 15 (30-50, версія-Pro) метрів.
  Зондуючий сигнал, що випромінюється антеною ГРЛПЗ, поширюється під поверхню землі, затухаючи у міру поширення, і, зустрічаючи неоднорідність, частково відбивається в різних напрямках, в тому числі і в напрямку приймальної антени. Рівень прийнятих сигналів залежить від коефіцієнта відбиття сигналу від підповерхневого неоднорідності. Коефіцієнт відображення залежить від того, наскільки електричні параметри неоднорідностей відрізняються від параметрів навколишнього середовища. Чим більше ця різниця, тим більше відбитий сигнал. Частина сигналу проходить далі і відбивається від наступної неоднорідності і т.д. до повного загасання сигналу.
  У таблиці 1.1 представлені електричні характеристики, швидкість поширення радіохвиль і коефіцієнт загасання середовищ, найбільш часто зустрічаються на практиці.
  Відстань до неоднорідності визначається по часу затримки сигналу щодо випромінюваного.

  Таблиця 1.1. Фізичні властивості природних середовищ:

  Середа

  Відносна діелектрична проникність, ε

  Питома провідність, σ [mS/m]

  Швидкість розповсюдження радіохвиль, [m/ns]

  Загасання, [dB/m]

  Повітря

  1

  0

  0.3

  0

  Дисцилл. вода

  80

  0,01

  0.033

  0.002

  Звичайна вода

  80

  0,5

  0.033

  0.1

  Морська вода

  80

  3000

  0.01

  1000

  Сухий пісок

  3-5

  0,01

  0.15

  0.01

  Вологий пісок

  20-30

  0,1-1

  0.06

  0.03-0.3

  Вапняк

  4-8

  0,5-2

  0.12

  0.4-1

  Сланцева глина

  5-15

  1-50

  0.09

  1-50

  Мул

  5-30

  1-100

  0.07

  1-100

  Глина

  5-40

  2-200

  0.06

  1-80

  Граніт

  4-6

  0,01-1

  0.13

  0.01-1

  Лід

  3-4

  0,01

  0.16

  0.01


  ГРЛПЗ може комплектуватися різного типу антенами для вирішення різних завдань. Найпростішими в малобюджетному варіанті комплектації є дипольні антени.
  випромінюючої системи для професіоналів розроблена спеціалізована антена (опція, версія-Pro), що володіє меншим випромінюванням у верхній півпростір і зниженими пелюстками діаграми спрямованості уздовж земної поверхні. В основу антени покладена магнітна щілинна антена на основі відкритої резонаторної структури. Діаграма спрямованості антени ГРЛПЗ має ширину, що не перевищує 25 градусів.
  Використання зазначеного типу зондуючого сигналу дало змогу порівняно легко застосовувати методи, що призводять до виграшу в співвідношенні сигнал/завада і, в кінцевому підсумку, досягти значно більшої глибини зондування.
  Основні технічні характеристики ГРЛПЗ наведені в Таблиці 1.2.

  Таблиця 1.2. Основні параметри ГРЛПЗ:

  Найменування параметра (стандартна комплектація)

  Значення

  Потужність, споживана приладом, Вт

  4,8

  Максимальна напруга зондувального імпульсу, В

  1000

  Середня потужність електромагнітного випромінювання, мВт, не більше

  10

  Частота проходження зондувального імпульсу, кГц

  70...100

  Тривалість зондувального імпульсу, нс

  2-8

  Максимальна глибина зондування (норм. 100 МГц), м

  24

  Роздільна здатність в вертикальному напрямку, см

  <10

  Роздільна здатність горизонтальному напрямку, см

  <10

  Похибка аналізу електричних постійних і швидкості поширення радіохвиль в ґрунті, %

  15-20

  Похибка аналізу вологості шарів ґрунту, %

  20-30

  Інтерфейс персонального комп`ютера

  USB, Wireless

  Швидкість передачі даних, біт в секунду

  115200

  Час безперервної роботи від акумуляторів не менше , год

  8

  Діапазон робочих температур приладу, град. Цельсія

  -10...+50

  Габаритні розміри приладу в робочому стані (макс.):
  довжина, мм
  ширина, мм
  висота, мм


  1050 б 5
  520 б 5
  750 б 10

  Маса приладу без батареї живлення, не більше, кг

  1.5


  Метод георадиолокационного зондування дає можливість:
 • аналіз електричних постійних, вологості і швидкості поширення радіохвиль у шарах ґрунту;
 • адаптації параметрів зондувального (ширини спектра і положення на осі частот сигналу до типу грунту і глибині моніторингу;
 • використовувати комплексну радиофизическую і гідрогеологічну інформацію при інтерпретації результатів моніторингу;
  Перевагами георадиолокационного зондування, у порівнянні зі стандартними методами геоэлектроразведки (метод электрокаратажа, частотного і просторового профілювання та ін), є:
 • більш висока роздільна здатність по всім трьом координатам - глибині і в горизонтальній площині;
 • значне ослаблення сигналів перешкод, що виникають внаслідок впливів відбиттів від різних об`єктів, розташованих на поверхні землі і під її поверхнею (інженерні комунікаційні споруди, будівлі, електропроводи та ін).

  Зовнішній вигляд ГРЛПЗ наведено на рис. 1.2:
  Методика проведення зондування ГРЛПЗ.

  Методика проведення профілювання або зондування полягає в наступному.
  Оператор здійснює пересування приладу вздовж поверхні досліджуваного об`єкта (землі, води, стіни, колони тощо) з обраного профілю, виходячи з необхідної роздільної здатності.
  Передавач радара випромінює зондувальні сигнали з високою частотою проходження. Приймач приймає сигнали, відбиті неоднорідностями підповерхневого структури, які обробляються і запам`ятовуються в пам`яті комп`ютера.
  Основною формою представлення результатів є побудова радіолокаційних зображень перерізів грунту за профілями руху приладу, в яких по осі ординат відкладається глибина, по осі абсцис - відстань у метрах уздовж обраного профілю.
  При побудові радіолокаційних зображень використовуються спеціальні алгоритми обробки сигналів для виведення результату на монітор.
  При виведенні зображення на екран монітора ступінь затемнення і колірна гамма ділянок зображення, відповідних неоднородностям підповерхневого структури, прямо пропорційна амплітуді радіолокаційних сигналів, відбитих від цих об`єктів. Так як амплітуда радіолокаційних сигналів, відбитих від підповерхневих об`єктів, пропорційна коефіцієнтів відбиття від границь цих об`єктів, а самі коефіцієнти відбиття визначаються ступенем відмінності фізичних властивостей цих об`єктів від навколишнього середовища, то в зазначеному випадку ми можемо спостерігати ступінь відмінності спостережуваних об`єктів від навколишнього середовища. Чим більше зазначена відмінність (чим більше радіолокаційні сигнали), тим більше ступінь відмінності ділянок зображення, що відповідають зазначеним об`єктам. Таким чином, ступінь відбивної здатності кордонів підповерхневих об`єктів (наприклад, меж шарів ґрунту) представляється колірною гамою і затемнениями (чернениями) або кольоровою насиченістю областей малюнка, відповідних неоднородностям.
  Слабо контрастні межі деяких об`єктів або шарів у даному випадку придушуються відбиттями від об`єктів з сильно вираженими відмінностями їх фізичних властивостей від навколишнього середовища.

  Переваги порівняно з аналогічними георадарами, що працюють на принципі імпульсного зондуючого сигналу:

 • унікально низька вартість + гнучкі варіанти комплектації: від малобюджетного приладу для широкого кола споживачів, до професійного комплекту, гідного висококваліфікованих фахівців;
 • мінімальна вага і габарити, що забезпечують максимальну портативність і прохідність на пересіченій місцевості;
 • унікально мінімальне енергоспоживання, що полегшує комплект, що носиться оператором і збільшує час роботи без заряджання/заміни батарей живлення;
 • простота і легкість у використанні приладу при зондуванні об`єктів;
 • відображення інформації, доступне для розуміння користувачеві, який пройшов саму мінімальну самостійну теоретичну підготовку;
 • можливість оперативно рознести антени передавача і приймача на значну відстань для детального обстеження глибинних і «затінених» об`єктів;
 • «живе відео» - індикація результатів зондування в реальному часі на екрані монітора комп`ютера (у комплекті поставляється програмна система EasyRad v.XX для візуалізації та обробки радарної інформації);
 • можливість подальшої обробки збережених результатів зондування в різних графічних пакетах і форматах 2D, 3D, video.
 • можливість підповерхневого зондування об`єктів з борту автомобілів, літальних апаратів (версія-Pro), на льоду та воді;
 • можливість аналізу електричних характеристик, вологості і швидкості поширення радіохвиль в шарах ґрунту (версія-Pro);
 • можливість адаптації параметрів зондувального сигналу (ширини спектра і положення на осі частот) до типу грунту і глибині моніторингу;
 • підвищена точність аналізу меж шарів ґрунту і об`єктів у порівнянні з класичними (імпульсними) радиолокаторами підповерхневого зондування за рахунок компенсації спотворень сигналів, викликаних дисперсійними властивостями середовища (версія-Pro);
 • можливість виділення сигналів, відбитих від слабоконтрастних шарів (рівень грунтових вод, шар з нафтопродуктом) на глибинах до 15-20м (30-50 м версія-Pro);
 • використання комплексної радіофізичної і гідрогеологічної інформації при інтерпретації результатів моніторингу.

  Комплектність поставки.


  Базовий комплект георадара EASYRAD GPR - це мінімальний набір обладнання, комплектуючих та програмного забезпечення для здійснення зондування й обробки результатів.
  У базовий комплект постачання приладу входить:
  - георадар EASYRAD GPR (модуль Tx, модуль Rx, антена Tx, антена Rx, штанга-ручка);
  - кабель для підключення георадара до комп`ютера;
  - документація;
  - базовий набір програмного забезпечення (EasyRad x.xx, драйвери інтерфейсу RS232/USB, навчальна програма Demo_rus та ін).
  C червня 2012 року доступна абсолютно нова версія програми для роботи з георадаром EasyRad GPR (у всіх його модифікаціях). Вперше в георадарной практиці реалізований ряд функцій, які значно покращують візуалізацію та інтерпретацію георадарних профілів. Детальніше...

  Нижче наведено приклад георадиолокационного профілю в програмі RadMax.


  Фотографія об`єкта після проведення археологічних розкопок.


  З січня 2014 року доступний унікальний програмний комплекс RadMax для роботи з георадаром EasyRad GPR (у всіх його модифікаціях), інтегрованого аналізу радарограмм, 2D, 3D моделювання і проектування. Детальніше...

  Додатково до базового комплекту можуть поставлятися:
  - блок акумуляторів живлення георадара;
  - зарядний пристрій акумуляторів живлення георадара;
  - кабель для підключення до зарядного пристрою;
  - різне програмне забезпечення для додаткової обробки радарограмм, побудови багатовимірних моделей і анімацій;
  - персональний комп`ютер з кейсом для носіння при зондуванні і встановленим програмним забезпеченням.


  Вимоги до персонального комп`ютера (ПК).
  Для експлуатації з георадаром EASYRAD GPR необхідний ПК (наприклад, notebook) з операційною системою Windows 98 і вище, ОЗУ не менше 64 MB, не менше 100 МБ вільного місця на жорсткому диску для зберігання одержуваних даних, послідовним портом USB.
  Для нормальної роботи в жорстких умовах поза приміщеннями рекомендується використовувати так звані «захищені» ноутбуки. Головна особливість захищених ноутбуків - здатність стійко працювати і зберігати дані при експлуатації в польових і екстремальних умовах. У холод і спеку, під дощем і снігом такий ПК забезпечить стійкість до зовнішніх впливів і справжню мобільність, що безумовно важливо для отримання якісного результату робіт.

  Опціонально можуть поставлятися додаткові аксесуари, які розширюють можливості роботи георадара EASYRAD GPR. Наприклад, різного типу антени для вирішення спеціалізованих завдань.  Ціна базового комплекту EASYRAD GPR (однодиапазонный варіант) - $3600.
  Ціна базового комплекту EASYRAD GPR Pro (універсальний варіант) - $5100.
  Ціна розширеного комплекту EASYRAD GPR Pro Plus - $6200.
  Вартість залежить від комплектації. Уточнюйте при замовленні.

  Сертифікований в Україні.
  Відповідає вимогам ТЗ 26.5-2308901051-01:2013, ДСТУ IEC 60335-1:2004, ДСТУ 4467-1:2005, ГОСТ 12.2.007.0-75, ДСТУ CISPR 22:2007, ДСТУ CISPR 24:2008

  Пакет додаткових матеріалів за георадару можна замовити за E-Mail: Клікніть сюди для оформлення замовлення


  Що потрібно пам`ятати при роботі з георадаром і будь-яким іншим обладнанням для підповерхневого дослідження.

 • Реальні умови роботи можуть сильно відрізнятися від ідеальних (модельних на полігонах), на яких тестується, перевіряється і демонстриуется робота приладу.
 • Результати аналізу можуть бути змінені в залежно від різних факторів: типу ґрунту на різних глибинах, засміченості місцевості, погодних умов і електромагнітної обстановки.
 • Запис сигналів містить велику кількість інформації.
 • Правильна інтерпретація отриманих даних у багатьох випадках є результатом досвіду. Але навіть експерти в області геоінформаційних систем і технологій можуть помилятися в кінцевій інтерпретації.
 • Інтерпретація результатів дослідження залежить від контексту (одне і те ж зображення можна інтерпретувати по-різному, в залежності від місця, обстежуваної середовища, геометрії цілей...)

 • eXTReMe Tracker
  вверх                                           © 2010-2023, EasyRad GPR                                           вверх